O firmie arrow Okna drewniane
Strona główna
O firmie
Stolarka okienna
Okna PCV
Okna drewniane
Okna dachowe
Drzwi
Drzwi wewnętrzne
Drzwi zewnętrzne
Bramy Garażowe
Bramy garażowe
Rolety
Rolety wewnętrzne
Rolety zewnętrzne
Kontakt
Kontakt
Mapa dojazdu
 

Okna Drewniane - żyć z godnie z naturą
Tak jak najsłuszniejsze wydaje się stosowanie aluminium w wielkowymiarowych oknach wystawowych a okien z PCV w budynkach biurowych, tak okna drewniane powinny być używane w budownictwie mieszkaniowym i w budynkach o charakterze historycznym. Decydują o tym zarówno względy ekonomiczne jak i zaufanie człowieka do całkowicie naturalnego materiału. Administracje państwowe krajów Europy Zachodniej łącznie z systemami subwencji wydają zalecenia stosowania okien drewnianych zarówno przy renowacji starych budynków jak i w budynkach użyteczności publicznej (szczególnie jeśli przebywają w nich dzieci).
Dla osób ceniących sobie stylowość, prestiż i elegancję, okna drewniane to oczywisty wybór. Szlachetność drewna w połączeniu z nowoczesną technologią sprawiają, że okna odznaczają się wyjątkowym pięknem, trwałością i funkcjonalnością.

Profil
Polecane przez nas okna jednoramowe wykonane są w technologii DJ-68. Oferujemy okna typowe i nietypowe w dowolnych kształtach (łukowe, okrągłe, trójkątne, trapezowe).

 

Drewno
Stosujemy wysokiej jakości bezsęczną kantówkę (sosnową, mahoniową - meranti, dębową) klejoną z trzech warstw na grubość. Zewnętrzne warstwy lite lub łączone na długość (mikrowczepy).

 

Okucia
Wszystkie okna wyposażone są w okucia obwiedniowe niemieckiej firmy ROTO Frank, uważane za jedne  z najlepszych w Europie.

 

Szyby
W standardzie stosujemy pakiety 2-szybowe ze szkłem niskoemisyjnym, wypełnione argonem (współczynnik przenikania ciepła k=1.0). Na życzenie klienta montujemy wkłady szybowe: bezpieczne, antywłamaniowe, antisol, refleks i inne.

 

Farby
Do impregnacji i lakierowania powierzchni drewna używamy produktów marki SIKKENS i RHENOCOLL. Gwarantują one wysoką trwałość i estetykę powłoki, a także znakomitą ochronę przed grzybami, wilgocią oraz działaniem warunków atmosferycznych.

 

Uszczelki
Stosujemy wymienne uszczelki skrzydłowe firm SCHLEGEL (Q-LON) oraz DEVENTER, zapewniające optymalne doszczelnienie okna.

Dodatki
Na życzenie nasze okna wyposażamy w szprosy, nawiewniki (AERECO, VENTAIR), zabezpieczenia antywłamaniowe, elementy ozdobne, itp. W ofercie posiadamy również parapety drewniane.

 

Budowa okna:

  • szyba zespolona 4/16/4 k-1,0

  • silikon neutralny 

  • uszczelki akrylowe

  • drewno klejone 3-warstwowo

  • okapnik aluminiowy

 
 
Sondy
Co jest ważniejsze przy wyborze okien?
 
Realizacje
Nasze realizacje
Współpraca
Współpraca

Design by www.gpwinfo.pl

© 2008 maximus - okna pcv